In Nederland hebben ongeveer een miljoen mensen een oogprobleem. Er zijn nu al meer dan 250.000 mensen slechtziend of blind. Dat aantal stijgt explosief, terwijl het in 70 procent van de gevallen te voorkomen is.
De oplossing ligt in meer oogonderzoek, maar dit duurt lang en door geldgebrek kunnen veel onderzoeken nu niet van start. Terwijl we nu moeten starten voor een sneller resultaat.
Waarom?
Omdat iedereen wil blijven zien, werkt het Oogfonds aan een toekomst waarin niemand meer slechtziend of blind wordt. Daarom investeren wij in wetenschappelijk onderzoek, in innovatie, geven we voorlichting en steunen we patiëntenverenigingen in hun doel de kwaliteit van leven van mensen met een visuele beperking te verbeteren.
Sinds 1947 maakt het Oogfonds het mogelijk dat iedereen iets kan doen aan blindheid, slechtziendheid en oogaandoeningen in Nederland. Particulieren, organisaties en bedrijven werken samen met het Oogfonds aan de doelstellingen. H.K.H. Prinses Beatrix is beschermvrouwe van het Oogfonds.
2022 jubileumjaar
In 2022 bestaat het Oogfonds 75 jaar. Houd de website in de gaten voor meer nieuws hierover!